Milí diváci,
zde můžete psát své postřehy, nápady, připomínky, kritiky a jiné vzkazy pro
Západočeské divadlo v Chebu.
 příspěvků    |
Tak mám za posledních 14 dní úžasné zážitky s Vaším divadlem. Jednak přehlídka Divadlo jednoho herce - absolvovala jsem 5 představení, každé jiné, každé nápadité, každé krásné. Nejsilněji na mě zapůsobil Radim Vizváry. Takový herecký koncert !!! Žila jsem z něj celý týden, tak moc mě zasáhl. Neskutečné, jak dokázal pantomimou rozesmát a dojmout...
A v sobotu skvělá Králova řeč. Výborní herci, hudba, nápaditá scéna, děj měl spád... jak jinak, prostě práce p. Mikesky. On a p. Bartoš zatím nikdy nezklamali. Přeji i nadále tak úspěšné počiny. Divákům i Vám, divadelníkům. Bobina
16. 10. 2017 17:33:52
Jana z Prahy
Premiéra Královy řeči se moc povedla! Další z krásných chebských představení, na které se vždy moc těším. Herci opět výborní a uvěřitelní. Líbilo se mi i celkové pojetí hry, tedy pochvala i režii a scéně. Děkuji za krásný zážitek a přeji vašemu divadlu úspěšnou divadelní sezónu :o).
16. 10. 2017 00:08:30
A to má divadlo kavárny dvě. Že by vázla komunikace?
13. 10. 2017 10:03:55
J + V
Festival divadlo jednoho herce - PARÁDA. Prostě nádherný zážitek. Velice dobře poskládaná program, každý si mohl vybrat podle svého vkusu.

Jediná negativní věc: Proč byla zavřená divadelní kavárna?
Lidé přicházející do divadla neměli možnost se občerstvit.
Vím, že kavárnu neprovozuje divadlo. Nájemce asi nepotřebuje vydělávat. Ještě, že tekla voda z kohoutků na WC.
Vláďa Š.
11. 10. 2017 12:07:36
arabrab
Luxusní zakončení přehlídky! Pane Vizváry, emocemi mi málem puklo srdce, hlava i celé vnitřnosti! Velké poděkování panu Zdeňku Bartošovi za opravdu exkluzivní program. Těžká to byla volba při výběru představení :)Díky všem, jejichž práce není pro veřejnost viditelná , ale bez ní by se přehlídka neuskutečnila. Spolu s tím vším fotografické ztvárnění kompletního festivalu od Michala Mráky.Díky,díky,díky :)
08. 10. 2017 23:03:05
Lydie
Velkolepější zakončení letošní přehlídky Divadla jednoho herce jsme si snad nemohli přát. Radim Vizváry a jeho SÓLO byla moc dobrá volba. Děkujeme.
Skvěle jsme se s vnukem pobavili a jsme rádi, že jsme toto prvotřídní představení mohli vidět.
08. 10. 2017 22:16:42
Lydie
Skugga Baldur - neskutečně krásná adaptace Sjónovy knihy.
Děkuji za uvedení v našem divadle. Byl to zážitek!!!
07. 10. 2017 12:16:11
Lucie Oborná
Ve hře Všechny báječný věci byl Pavel R. opravdu báječný!!!! Rozesmál nás a skoro i rozplakal, prostě krásné představení. Díky za to.
07. 10. 2017 10:00:52
Josef S.
Podivný případ se psem se vám opravdu velmi povedl, díky..!
23. 09. 2017 20:39:51
Radim Vizváry - malá ochutnávka na DJH

https://video.aktualne.cz/dvtv/zvladnu-napodobit-slepici-ale-divak-je-uz-narocnejsi-umim-ro/r~13d96ef072d011e78edb0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=zabavabox&utm_content=editor1&utm_term=position-3
04. 08. 2017 09:10:58
zdch
Ano, Daniela Šišková odchází do příbramského divadla. Bude ale nadále hrát v inscenacích Adéla ještě nevečeřela - Cejch - Noc bláznů a Ženy na pokraji.
Novou posilou souboru bude Petr Németh z brněnské JAMU.
02. 07. 2017 13:19:51
Julie
Dobrý den chci se zeptat zda letos někdo opustí divadelní soubor ? Děkuji
27. 06. 2017 16:20:55
V jako Vendeta
Chtěl bych poděkovat Veronice za příspěvek a vyzvat divaky aby takovéto(ac negativni) vjemy sdíleli. Vazim si velice všech divadelních profesí a uvadeček velice, ale mají veliky vliv a velikou moc ovlivnit celkový zážitek z představení. A jak říká Spidermenuv striček Uncle Ben \"S velkou mocí přichází velká zodpovědnost\"
26. 06. 2017 12:59:52
Veronika
ZDCH Obchodní odělení: To, že označení \"zadáno pro školy\" v programu chybí, je vlastně jedna ze zásadních věcí, kvůli čemu k těmto třenicím dochází, takže je moc dobře, že představení takto označíte. No a druhá stránka je způsob, jakým se uvaděčky v těchto případech chovají a jak se s nastalou situací vypořádávají. Způsob usazování dětí chápu, ale ani to neopravňuje nikoho se k veřejnosti chovat jako k těm, kteří omylem přišli do divadla a tedy se tam s nimi teď musí někdo otravovat - obzvlášť, není-li z programu patrné, že je to divadlo určené jen pro školy. V tom případě, tam veřejnost přišla dle programu naprosto správně a upřímně - dvě, tři, čtyři místa (více veřejnosti nikdy za tu dobu nepřišlo), že by se nenašly v celém divadle? Přistavění židlí je běžnou praxí. Takže i po Vaší odpovědi si říkám, že je stres a autoritativní způsob jednání s lidmi příchozími na dopolední představení, úplně zbytečný. Nehledě na to, že ne všechna dopolední představení jsou pro školy. Tímto si tedy způsobujete jen to, že na tato představení, nikdo chodit nebude. Děkuji za Vaši reakci a přeji pěkný den.
24. 06. 2017 10:38:17
Petr Strnad
Chebské uvaděčky jsou opravdu nepříjemné. Hlavně paní v přízemí vpravo.
23. 06. 2017 16:45:23
ZDCH Obchodní oddělení
Pro paní Veroniku
Dopolední představení uváděná od 10 hodin jsou zadána pro školy. Máte pravdu, označení \"zadáno pro školy\" v programu chybí a od nové divadelní sezóny 2017/18 to bude u dopoledních představení uváděno. Představení si školy objednávají s velkým předstihem a místa mají rezervována dle objednávky. Skutečný počet studentů/žáků je znám až na místě po jejich usazení. V případě, že představení navštíví několik škol, samozřejmě jejich usazení chvíli trvá. /usazení se provádí dle jednotlivých škol a ročníků/. Teprve zbylá místa mohou být nabídnuta k doprodeji veřejnosti. Samozřejmě může nastat situace, kdy žádná volná místa nebudou. Doporučuji proto, předem se informovat v Obchodním oddělení o možnosti návštěvy dopoledního představení /č. tel. 354 432 522/, případně raději volit představení uváděné v odpoledních hodinách .
23. 06. 2017 12:28:56
Veronika
Konečně mohu zase po letech navštěvovat divadlo (děti dorostly). Co se herců a představení týká, 10x hurá a potlesk s poklonou až na zem za každé představení. Jediné co mi kazí zážitek jsou uvaděčky, nebo spíše \"odvaděčky\". Dopolední představení - úplně vždy doprovázené s povzdechnutím \"vy asi nejste ze žádné školy, že jo... no tak to si budete muset počkat, jestli zbude místo\", jsme se všemi \"z veřejnosti\" vždy odveleni stranou, dokud neprojdou zástupy škol. Jistě že pokaždé zbude minimálně celá řada míst nebo celé patro \"které je pro dnešek zavřené\", ale nikdy si nelze odpustit to napínavé čekání, jestli lidé, třebaže dorazivší na představení z Varů a jiného okolí, si budou moct sednout. S tím vším spojené negativní emoce a velká nervozita \"veřejnosti\"... jak to, že by nemuselo být místo, když se nikde nepíše, že je to představení jen pro školy, a to jako teď máme jet domu...aj. Pokaždé je uklidňuji, že se vždy místo najde, ale se vší vážností si nikdy pokladní neodpustí ještě několik komentářů o tom, že \"místo téměř jistě nebude, protože je úplně plno\"... Po sednutí všech školáků a nepříjemném pobíhání uvaděček po divadle, kam tedy s tou veřejností, jestli nahoru, dolů, se sebe sama ptám, zda opravdu musím úplně pokaždé absolvovat ten stres a nepříjemné čekání, zda vůbec představení uvidím. Posledně jsem si i vyslechla, že \"toto představení není vhodné pro děti (adéla) to je tam určitě neberte\" a na \"obávám se, že není žádné volné místo, počkejte si stranou\", jsem musela utěšovat syna, který se na představení těšil bezmála měsíc. Po 25ti minutách čekání, a toho stresujícího shánění místa \"pro veřejnost\", jsme byli dvě minuty před představením v rychlosti usazeni do prořídlé řady (zatím co balkon byl úplně prázdný). Syn v rychlosti dosedl, chystal se sundat batůžek (jistě že tam nebude sedět s ním opřený) a klobouk, obojí nebylo možné si v té rychlosti odložit jinde a prostě se v tom stresu zapomene, se v tu ránu přihnala rázným krokem uvaděčka, ať si okamžitě sundá batoh, že \"nám tady roztrhá potahy\" a klobouk, protože \"ostudo, do divadla se přece klobouk nenosí\". Jako pardon... díky tomuhle si pokaždé musím sakra rozmýšlet, jestli mi dopolední divadlo za tento stres stojí, přestože syn má divadlo velice rád a vydrží v divadle tiše a nadšeně sedět i 3h vkuse. Takže za tohle jeden megalomanský mínus. Naštěstí nám vždy výkony herců, pokaždé zvednou náladu a domů jdeme už s úsměvem na rtech.
23. 06. 2017 00:14:44
Regina
Obdivuji soubor chebských herců. Živost mu dodávají neustále se měnící nové tváře a výbornou úroveň kvality si drží díky stálicím, na které se při každém představení znovu těším. Děkuji hercům, že zkulturňují náš život, často i mimo divadlo. Vidím je všude, kde se něco děje - plesy, průvody, chebské dvorky, vystoupení pro děti, .... naposledy zrovna na slavnostech na hradě, kde byli všichni opět naprosto výborní - na parném sluníčku v historických kostýmech a přesto do toho šli naplno, byli věrohodní, zapálení pro věc, prostě profíci. Moc vám děkuji a těším se na příště. :-)
09. 06. 2017 23:15:42
Lydie
Dva životy pana Perla - už hodně dlouho jsem nic tak krásného neviděla.
Moje milé divadlo - děkuji.
09. 06. 2017 08:20:43
Venuše Hofrajtrová
Tak se nám to konečně povedlo, zkoordinovat náš rodinný sobotní večer s představením Ženy na pokraji nervového zhroucení, které jsem velmi toužila vidět. A \"ženy\" v čele s excelentní Vladimírou Vítovou mě nadchly, pobavily, okouzlily, dojaly. Výborné herecké, pěvecké i hudební výkony všech na jevišti. Děkuji za mimořádný divadelní zážitek.
08. 06. 2017 10:27:47
© Západočeské divadlo v Chebu | Tvorba webu: Žijurád Multimedia | webmaster@divadlocheb.cz | Grafika: K. Wewiorová