Základní informace
Předplatitelské skupiny

Cestovatelsko-světácká sezóna

Milí příznivci chebského divadla, vážení předplatitelé, 

sbalte si svá zavazadla, připravte cestovní pasy. Po předchozí sezóně, složené výhradně z titulů domácích autorů, se tentokrát vydáváme do světa. Nová sezóna nese název CESTOVATELSKO-SVĚTÁCKÁ a společně v ní objedeme celou zeměkouli! Jezdit budeme vlakem, autobusem i automobilem, budeme se vznášet balónem, pochodovat s vojskem, poplujeme lodí a kousek se svezeme i výtahem.

Začátkem října přivítáme svět u nás v Chebu na přehlídce Divadlo jednoho herce. Vedle úspěšných českých sólových projektů budeme hostit herce a performery z Izraele, Maďarska, Slovenska nebo Francie.

Koncem října pak vyrazíme do světa my, konkrétně s premiérou teenagerské jízdy Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾. Nejen školní výlet do Londýna, ale i cestu do Sheffieldu režíruje hostující Mikoláš Tyc a zavzpomínáte i na slavné osmdesátkové hity za živého doprovodu kapely Moodies.

Ještě před Vánoci stihneme uvést v české premiéře ve studiu d francouzskou komedii o trojici sousedských manželských párů s názvem Nápis, jejíž režie se chopí Zdeněk Bartoš. 

V únoru pak zpátky na britské ostrovy, tentokrát s brilantní komedií mistra bonmotů a jiskřivých dialogů Oscara Wildea Jak je důležité míti Filipa. Tajemství nemluvněte, odloženého v cestovní brašně na nádraží Victoria, rozplete Zdeněk Bartoš nejen s chebskými, ale i s karlovarskými herci.

Poté už nás čeká skutečná Cesta kolem světa z pera Jiřího Janků. Genderově obrácenou variaci na slavnou verneovku, v níž se jako neohrožené cestovatelky představují samé dámy, bude mít na povel rovněž žena,  režisérka Kateřina Volánková. 

Na jaře pak za pomyslný režijní pultík ve studiu d usedne Petr Mikeska (Cyrano, Králova řeč, Tartuffe), s nímž se přeneseme do Spojených států. Budeme svědky nejprve zábavného a hravého, postupně spíš mrazivě krutého setkání dvou manželských párů v dnes už klasickém absurdním dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové?

A na závěr se těšte na tragédii o ctižádostivém skotském vladaři, jehož jméno se podle pověry v divadlech nesmí s výjimkou představení vyslovit nahlas. Režisérka Hana Marvanová už si shakespearovské dialogy v našem divadle střihla ve zkratkovitém Shakepearovi ve 120 minutách, tentokát ji čeká zcela regulérní Macbeth.

Pokud nechcete, abychom na cesty vyrazili bez vás, vybírejte už teď z nabízených předplatitelských skupin. Kromě jistého místa v hledišti jsou navíc vstupenky v rámci abonmá levnější, můžete to tedy brát jako „first minute“ slevu naší divadelní cestovní kanceláře.

Těšíme se na společné zážitky ve všech koutech světa!

Martina Pokorná
dramaturgyně

Zdeněk Bartoš
režisér a umělecký šéf